Zichi, Max a Zojka - australský ovčák a kříženci, 2 roky, 6 a 7 let

7-letá Zojka a 6-ti letý Maxík spolu žijí ve společné domácnosti a odjakživa byli vítací a nadšení pejsci.
Výjimeční jsou zejména tím, že ve své domácnosti nemají problém přijmout jakéhokoliv dalšího pejska.
Jejich panička se totiž poskytuje pejskům dočasnou péči a společně už čtvrtým rokem spolupracujeme.
Nový domov a moji pomoc už tak díky ní získal např. Šmudla, Bellinka - https://dananavratilova.cz/bella-krizenec/ , Fatimka a mnoho dalších.
Zichi je dceřin pejsek a nyní pobývá společně se Zojkou a Maxíkem. Netrvalo dlouho a oba pejsci Zichiho naučili, jak se “správně” vítá návštěva. Hlavně skákat vysoko a hooodně moooc štěkat.
Oběma paničkám začala tato situace vadit a tak jsem měla tu čest tentokrát pracovat i přímo se Zojkou a Maxíkem a samozřejmě Zichim.
Úkol zněl jasně: NAUČIT PSY KLIDNÉMU CHOVÁNÍ při zaznění zvonku, klepání a příchod návštěvy.
Musím říct, že jsem byla velice překvapená tím, jak krásně se se všemi třemi psy spolupracovalo. Zejména na Zojce a Maxíkovi byly vidět výsledky pravidelného tréninku, a tak šla práce s nimi krásně.
Šli jsme na to krok po kroku. Všichni tři psi se naučili, co mají dělat, když jde člověk ke dveřím. Komunikovali, těšili se na odměnu za klidné chování, nabízeli chování. Prostě paráda.
Není tedy divu, že výsledky se dostavily velmi rychle a v této domácnosti po zazvonění uslyšíte psí štěkot jen krátkou chvíli.
Zichi bude v tréninku ještě jednou - má zakoupený vánoční poukaz - a tak o něm ještě v budoucnu uslyšíte. Protože má určité problémy, kterých se potřebuje zbavit.