Jack a Robo - jack russelové

Jack a Robo jsou dva nádherní psí chlapečci, kteří žijí v klidné rodině v domečku se zahradou. 

Postaršímu Jackovi přišel nový kamarád vhod, velmi rychle ho přijal a začali spolu dělat různé lumpárny.  Netrvalo dlouho a do klučičí smečky přibyl ještě jeden kamarád.

Důvod, proč jsem tuto rodinu navštívila byl ten, že se náhle začal prostřední pejsek před zbylými dvěma kamarády stabilně schovávat do boudy a nechtěl být tzv. v partě.

Brzy jsem přišla na to, že psi se nemůžou společně dobře domluvit, a že nevědí, kdo je vlastně pánem a šéfem jejich smečky. Je to panička která vše řeší s láskou, a v případě problému křičí anebo páníček, který také vše řeší s láskou, ale pak, v případě problému použije hrubou sílu?

Ani jedno z těchto chování psům nevysvětlilo, jak se mají chovat a co se po nich chce. Chybělo jim to správné vedení, a tak se nejcitlivější pes, kterým byl Robo, stáhl do svého světa...

Ven mu pomohl nový režim, vysvětlení, učení se, noá pravidla, hranice a omezení a jasná komunikace.

U Jacka byla nutná mírná korekce chování a nejmladší Benjamínek, ten jen se smíchem a s radostí přijal nové postavení a uspořádaní smečky.

Oba pánečci pochopily, jak a hlavně že se dá komunikovat i se tří člennou psí smečkou úplně bez problému a od té doby už nevznikl v jejich psím světě žádný zásadní problém.