Bad - labradorský retrívr, 8 měsíců

* Neposlušnost

Badík je vysněným pejskem své paničky a 6-tým členem početné rodinky.
Bezproblémové a poddajné štěňátko do rodiny bez potíží zapadlo a velmi rychle si zvyklo na režim své nové, milující rodiny.
Ale jak Bad rostl, naučil se i spoustu psích “manýrů”, které se mu osvědčily dělat, a protože nikdo nevěděl, jak jej to odnaučit, stalo se Badovo chování v 8 měsících jeho věku už neúnosné...
Skákání na všechny lidi, rozkousávání některých věcí, tahání na vodítku a neuposlechnutí na zavolání.
To vše jsme vyřešili na jedné terapii! Badík se naučil “pracovat” - dávat pozor za jídlo (odměnu). Účinnost a úspěch této aktivity byla okamžitá. Naučil se být klidný a podřízený...Bad začal fungovat jako vzorný, dospělý pes.
Skákání ještě panička piluje, jde tam totiž o její vlastní energii a rozhodnutí.
Je to práce sama se sebou, a ta bývá nejtěžší, avšak ne nemožná. Velkou pomocí a podporou jí jistě bude i zbytek rodiny, který se postupně také zapojuje do správné výchovy jejich psího miláčka.
Jen pokud bude celá rodina držet při sobě a shodnou se na stejných pravidlech, náklonnosti a způsobu výchovy u svého psa, mohou dosáhnout těch nejlepších výsledků a vytvoření pro svého psa takového domova a světa, ve kterém jim bude on rozumět a bude tak smět žít plnohodnotně jako zvíře-pes, ne jako člověk.
A o to každé paničce/páníčkovi jde, že?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video