Tesáček - jezevčík, 13 měsíců

Teritoriální hlídání, ''věčný stín'' paničky

Tesáček je ještě sice 13-měsíční psí “miminko”, ale přesto už má na svém “kontě” pár psích bitek...
Říká se, že jezevčíci jsou velmi tvrdohlaví a těžko s nimi při tréninku hnete, když si postaví hlavu. Ale tento čokoládový krasavec je důkazem toho, že při správné motivaci a vedení může být i jezevčík skvělým pracantem.
Na terapii jsem zjistila, že malý Tesák svoji paničku příliš moc hlídá, a to nejen venku, ale i doma. Byl stále ve střehu a také si vynucoval pozornost neustálým nošením paničce svých hraček.
Doma, jen si panička stoupla z gauče jej měla hned za zády. Rachot na chodbě domu? Okamžitý štěkot a hlídání u dveří.
Je jasné, že pejsek byl z takového chování unavený, a tak i venku vykazoval velmi silné obranářské chování vůči cizím psům.
Nejprve jsme naučili Tesáka doma v klidu odpočívat, zavedli jsme stabilní režim a řád a dali mu “práci”, za kterou může získat odměnu.
Už tato změna vedla k velké proměně v chování venku a když přišel Tesák se svojí paničkou na trénink venku s ostatními cizími psy, byl už skvěle ovladatelný!
Sama jsem žasla, jak rychlý a velký pokrok tato skvělá dvojice udělala. A velkou zásluhu na tom má samozřejmě jeho milovaná panička, která se Tesáčkovi správně a % věnuje a dopřává svému pejskovi trénink - způsob, jak se může pes srozumitelně orientovat v našem lidském světě.
Úžasná práce a završení s Dog Therapy u mě, poté, co Tesák se svojí paničkou absolvovali on-line kurz u Kristýna Šedá
.
Jedno k druhému a máme tu skvělý výsledek!
Moc gratuluji. Je tu mezi námi zase o jednoho šťastného pejska navíc.