Nelly - labradorský retrívr, 2 roky

Nelly u mě byla na dlouhodobou rehabilitaci po vážném úrazu, kdy si zlomila obě přední packy.

Cvičili jsme - 💪
Plavali - 🏊
Masírovali - 💆
Relaxovali - 🛀

Nelly byla se svými páníčky na krásné, dlouhé procházce. Byla na volno, tak jako vždy a nic nenasvědčovalo blížíci se tragédii. Došli k jedné hradbě a zatímco páníčci si spolu povídali, Nelly běžela před nimi. Náhle ji něco zaujalo a Nelly tu hradbu přeskočila. 

Ani rychlá reakce jejího páníčka už nestačila její skok zvrátit. Nelly spadla asi ze 3-metrové výšky. Roztrhla si tlamičku a zlomila obě přední packy.

Naštěstí ovšem Nelly přežila. Ke mně se dostala proto, že její dlouhodá rekonvalescence na ní začala mít psychické následky a potřebovala upravit režim tak, aby se nejen dokázala zabavit jinak, než dlouhými procházkami, které nemohla absolvovat, ale především proto, že Nelly se v rámci své rehabilitace naučila úlevně chodit po dvou, úplně jako klokánek...což ovšem bohužel začínalo mít negativní vliv na celou stavbu jejího těla.

Psychický blok se nám pomalu a jistě dařilo odstranit a poté, co jsem celou situaci konzultovala a odborně vedla se svoji spolupracující veterinářkou, se přišlo na to, že Nelly nemá vůbec zápěstní kůstky, a to i přesto, že absolvovala několik operací! 

Stále nemohl nikdo pochopit, proč nechce Nelly chodit po čtyřech, ale terapie u Dog Therapy pomohla tuto ''záhadu'' odhalit. Bylo jasné, že jestliže Nelly nezačne opravdu brzy chodit po všech čtyřech packách, tak může brzy umřít na zborcení stále neúměrně přetěžované páteře...

Dnes už je Nelly v pořádku. Její páníčci jí totiž zaplatili transplantaci zápěstních kůstek až ve Švýcarsku a tak svého milovaného psa vrátili opět zpět do plnohodnotného psího života.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video