Chilli a Andělka, jack russel a kříženec, 1,5 roku a 10 let

* Rivalita mezi sebou, neposlušnost

Lidé často věří, že pokud si vezmou pejska z útulku, tak mu musí obří porcí dopřát vše, o co tam přicházel...🧡🧡

A pokud se pejsek ještě bojí, třese, chová se agresivně, kouše či vyje o samotě, přičítají to lidé okamžitě k tomu faktu, že byl týraný.

Začnou ho tedy zahrnovat láskou, náklonností v podobě stále plné misky a hraček volně k dispozici.

Takovému psovi však chybí jedna nejdůležitější věc. A tou je VEDENÍ, díky kterému se cítí v bezpečí.

Andělka společně se svojí novou kamarádkou Chilli, která přišla do nového domova v červnu dostala to správné vedení a směr právě včera.

Do té doby to ale u nich tak ''růžové'' nebylo. Obě psí holky hodně štěkaly, pokud k jejich pánečkům přišla domů nějaká návštěva a jejich vzájemný vztah byl plný skryté rivality, která občas, třeba při žrádle, hraní či pozornosti pánečků přerostla ve vzájemné napadání. 

Bylo jasné, že mezi oběma psími holkami vládne dusná atmosféra.  To se ale po mé návštěve změnilo. Upravily jsme rituál krmení, veškeré zdroje potěšení si zpět přivlastnili pánečci a psí holky se také naučily, jak se správně chovat na procházkách.

Okamžitě se oběma ulevilo, protože pochopily a viděly, že vedení převzal někdo jiný, a že ony už nemusí řešit to, která z nich je větší vůdkyní smečky. A to je moc důležité!

Zvláště v rodinách, kde žije více psů pohromadě. Chilli a Andělce se od tě doby žije velmi krásně. Tato terapie byla úspěšná.