Hektor - APBT, 8 let

Hektorek to neměl v životě zrovna jednoduché.
Jeho úplně první páneček ho opustil a zůstala mu jen panička, která, i když to původně nebyl její pejsek, si jej nechala a dál se o něj s láskou starala.
Dnes již 8-letý Hektorek se naučil základní povely, ale panička cítila, že i přesto mezi nimi vládne nepochopení a špatná komunikace. Hektorek byl často smutný a ji to mrzelo, a tak mne požádala o pomoc. Abych se podívala, co mu chybí a co by mohla udělat pro to, aby byl tento jinak zcela bezproblémový pitbull šťastný a veselý pes.
Hektor tedy prošel se svojí paničkou terapií. Poprvé ve svém životě poznal, co to znamená snažit se pro získání potravy, což mu dělalo velkou radost. Nacvičovali jsme klidné vycházení že dveří a spolupráci se svojí paničkou, aby ji nestáhl ze schodů...
Tento pejsek si totiž žil svým vlastním životem, uzavřen do svého psího světa. Nic jiného mu ani nezbývalo, když nebyl správně trénovaný a vzájemná lidsko-psí komunikace byla špatná. Hektor, ačkoliv jinak bezproblémový pes si tak většinou dělal, co chce. Doma poslouchal tak napůl a venku? Absolutní nezájem.
...10 dní po terapii...
“Sama za sebe musím říct, že pokrok vidím od prvního dne, co jste u nás byla. Není to ještě 100%, ani z naší strany, ale snažíme se. Po dlouhé době jsem ho viděla spát na zádech. Konečně se s námi cítí lépe.”