Fido - čivava, 1 rok

K překrásnému ročnímu chlapečkovi Fidovi si mě jeho páníčci zavolali proto, aby se dozvěděli, jak ho mají jeho životem správně provést.

Přestože jsem za nimi nejela kvůli nějakému akutnímu problému, tak se během konzultace vynořilo pár “bubáků”, které Fido má.

Jeho šťastný život se totiž naruší vždy ve chvíli, kdy s ním chce někdo manipulovat (zdravotní péče, oblékání postroje, chůze na vodítku...).

Jsme teprve na začátku, v této části terapie se majitelé roztomilé čivavky učili, jak se jejich psí miláček cítí, když je vedený (nevedený), a to jak na postroji, tak na obojku. 
Učili se, jak vlastně zacházet s tak malým stvořením, které láká k tomu jej jednoduše vzít a do určité situace “dosadit”...
Tak se ale Fido nemá možnost učit VLASTNÍ ZKUŠENOSTÍ a ZÁŽITKEM, což v něm vyvolává stále větší a větší nejistotu a obavy z vnějšího světa.

Tréninkem si prošli tři členové rodiny, včetně třináctileté dcery, která celou 2-hodinovou konzultaci vydržela a vedla si též skvěle.

Vždy velice ocením, když se do nápravy zapojí celá rodina, je to totiž ten nejkrásnější  , jaký může pes dostat...

Dneškem počínaje se Fidův svět změní a on se bude postupně packou za packou učit, jak žít v lidském světě a být   sebevědomým a vyrovnaným psem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video