Scotty - kříženec, 3 roky

Scotty je 3-letý kříženec jezevčíka a je adoptovaný ze Slovenska. Na terapii si mě jeho pánečci pozvali, protože na tom byl celkově psychicky špatně. Byl velmi reaktivní na veškeré zvuky, neustále hlídal, byl majetnický ohledně žrádla a pokud dostal povel, nevydržel v něm zůstat. Neustále se něčeho obával a byl neklidný a velmi přecitlivělý.

Když jsem Scottyho uviděla, vše toto se potvrdilo. Třásl se, kňučel a vykazoval velkou úzkost. Zahájili jsme tedy rehabilitaci, která spočívala v úpravě a kontrole zdrojů, Scotty se naučil rituál krmení, dostal jasné místo a začalo se s ním intenzivně pracovat. Scotty dělal ihned velké pokroky.

Nyní, 9 měsíců po terapii si vybral svůj vánoční poukaz, zaměřený na trénink venku a já s radostí oznamuji, že ze Scottyho je úplně jiný pes! Úžasný, vyrovnaný, schopný čekat, kvalitně odpočívá ve svém novém místečku a když jsem ho po té dlouhé době navštívila, vůbec bych neřekla, že měl někdy nějaké problémy.

Trénink venku se obešel bez jakýchkoliv excesů, přesto, že má určité problémy s velkými psy a pokud projede v blízkosti suto, má tendence vyskakovat. Toto chování projevil jen jednou a ve velmi mírné formě. Byl ihned  schopný se uklidnit.

Takže Scotty je nyní 100% rehabilitovaný!

Jeho pánečci mu dali ne jen jednu šanci na nový život, ale rovnou dvě! Poprvé, když si jej adoptovali, a podruhé, když jej naučili, jak žít klidně a šťastně v našem lidském světě.