Esme - AST, 1,5 roku

Někdy beru na terapie i své psy, a to především ve chvílích, kdy cítím, že budou k úspěšné terapii potřební.
Toto byl jeden z těch případů...

Ale nenechte se mýlit!

Moji psi totiž nepomáhají psům, nýbrž jejich páníčkům! 
Ten, kdo se nikdy nedostal do skutečných problémů se svým psem, nedokáže možná pochopit, co potkalo tuto úžasnou mladou ženu...

Má se svým přítelem dva stafíky...přítel však bývá celý den pryč, a tak ta největší část péče o jejich psí miláčky připadá přes den především na ni. Jelikož dříve bydleli téměř na samotě, nedokázala si uvědomit, co se může stát, pokud jejich společné psy nebude správně “vést”.

Chodila na “cvičák”, ale tam se člověk nedozví, že potřebuje kromě tréninku se psem HLAVNĚ svoji vlastní SEBEDŮVĚRU, aby dokázal vychovat vyrovnaného psa, zvlášť pokud se jedná třeba o dva...a to v tomto případě o velice silné psy!

Této dívce se vše do roka vymklo z ruky a začala se bát s nimi vůbec vyjít ven, a to hlavně proto, že věděla, že je nezvládne fyzicky...

S mými psy si nejprve vyzkoušela, jaké to je “vést” si zvladatelné psy a taky, že se dá “pracovat” s oběma psy naráz. Prošla zátěžovým testem, naučila se, jak má správně používat svoje nohy a ruce a držet vodítko.??
Během dvou hodin úplně “rozkvetla”.?
Získala větší odvahu a sebedůvěru ve vlastní sílu.

I její přítel, který byl na začátku spíše odtažitý, ale byl u terapie účastněn, si uvědomil, že se VŠE dá zvládnout, aktivně se zapojil a projevil zájem o své vlastní sebezlepšení.

Tato dívka měla v očích zadržované slzy bezmoci když jsem přijela a nikdo toto nepochopí, pokud nezažije...já zažila a proto jsem neváhala tuto mladou ženu chytit za “ruku” a pomoci ji přejít od kravína přes pole k baráčku. To dříve pro ni bylo nepředstavitelné.

Klepete si na hlavu?? Nechápete to??

Nemůžete, pokud nezažijete na vlastní kůži pocit, že na to nemáte a nevíte, jak z toho ven...

Tito psi budou potřebovat ještě hodně učení a tréninku, ale začíná to především u jejich páníčků. A těm já pomáhám, aby to dokázali.

Proměna se stala! Ještě včera byla mladá Esme nezvladatelná, dnes začala okamžitě se svojí paničkou spolupracovat a nabízet jí chování, které bylo plné oddanosti a poslušnosti.

Slzy zmizely.

Velké díky patří tentokrát především Mijušce a Bruníkovi, kteří projevili tak jako už mnohokrát obrovskou dávku empatie a vnímavosti, a tím této milé, mladé rodině pomohli odstartovat nový, láskou a radostí naplněný život...život s jejich psy.