Barunka - německý ovčák, 3 roky

* Nadměrné štěkání

Barunka je krásná, klidná 3-letá fenečka německého ovčáka. Problém, kvůli kterému jsem k ní byla přivolána tkvěl v jejím nadměrném teritoriálním hlídání, neustálém štěkání a neschopnosti si v klidu odpočinout.

Barunka byla připravená být ihned vzhůru a situaci řešit, jakmile se někde něco šustlo. Toto chování jí  ovšem velmi neprospívalo. Byla nesoustředěná, roztěkaná a unavená.

Aby jsem pomohla Barunce a její rodině odčerpat její přebytečnou energii, doporučila jsem jim, aby Barunce na některé procházky nasadili zátěžový batůžek. Fenečka je pracovní plemeno a byla velmi nadšená, když dostala tak významný úkol. Zátěží tak odčerpala nejen fyzickou, ale i psychickou energii a ona byla opět šťastným psem. 

Ve druhé části terapie jsme se zaměřili na to, aby byla Barunka schopná se po procházce přepnout do klidového režimu a nezačít zase hned pobíhat po dvoře a hlídat.

K tomu jsem použila vůni levanduli, kdy když si k ní fenečka přičichla, ihned dostala povel ''lehni''. Takto jsme to trénovali několikrát po sobě a její páníček ji ven připravil i kenelku - boudičku, do které si může pohodlně vlézt a po zátěži odpočívat. 

Na terapii jsme společně udělali spoustu práce a byla úspěšná. Teď už to záleží jen na jejích pánečcích, jak budou v nastavené terapii pokračovat a dělat tak život Barunce klidnějším a krásnějším.