Richie - čivava, 2 roky

Mladý pejsek Richie neměl zrovna lehký průběh svého mladého života, když jej strážníci městské policie našli uvázaného u autobusové zastávky.
Nějakou dobu strávil v psím útulku a nyní má krásný život u svých dvou mladých páníčků.
Svoje nové páníčky si ale oblíbil natolik, že začal hlídat jejich byt před jakýmikoliv pro něj neznámými lidmi. Jeho zuřivost a frustrace z chybějícího vedení, vzoru, ke kterému by mohl vzhlížet přerostla až ke kousání, a to i své vlastní milované paničky.
Ta se na terapii i se svým partnerem učila, jak k Richiemu správně přistupovat a jak jej trénovat. Sama potřebovala dodat spoustu sebedůvěry ve vlastní jednání a s Richieho nápravou chování jsou teprve na začátku, ale hned první den už udělala veliké pokroky...
A Richie? Ten se podvolil novému tréninku okamžitě. Ale ještě předtím...
...když jsem přišla k Richiemu do jeho teritoria, tak na mě opravdu zlostně a ošklivě štěkal. Už už se zdálo, že mě každou chvíli kousne do nohy...a víte co? On mě vážně cvaknul (do lýtka).
Vzala jsem ho okamžitě ven a tam jsme spolu začali běhat. Cítila jsem, že Richie je plný potlačované energie...on tak šťastně běhal a jeho dlouhé, krásné chlupy za ním jenom vlály. Po několika společných, uběhnutých kolečkách ke mně spokojeně přišel a olízl mě, na znamení toho, že už jsme kámoši a my mohli jít trénovat domů.
Doma, dokud probíhala výuka jeho páníčků mi ležel u nohou a pak nadšeně spolupracoval při krmení i učení se novým věcem. A to nejen se mnou, ale i se svými páníčky.
Z Richieho se stal nový pes. Stres a zátěž z něho odpadla.
Richie monentálně trénuje dál a aspiruje na to, stát se nejmilejší a nejhodnější čivavou v širokém okolí.