Milo, Ashley a Loki - maďarský ohař, AST a STB

K seniořím psím miláčkům Miloovi a Ashley přibyl do party mladíček Loki.
Celá psí smečka se krásně snáší, ale generační rozdíly jsou zřetelně viditelné, a to zejména v míře energie, kterou každý pejsek má.
Nejmladší člen stafbulík Loki má energie na rozdávání a často a rád výzývá k veselým hrátkám i své psí kamarády. Ti to víceméně trpí, ale proč nezabavit Lokiho tak dobře, aby Ashley a Miloa pořád tolik “nezlobil”?
Na této terapii páníčci pochopili, že budou ve větší míře poskytovat svým psům dostatek správně směrovaného pohybu, který je pro klidné a vyrovnané vedení celé smečky zásadní.
Páníček, který je upoután na vozíčku tuto potřebu svých psů rozhodně nevidí jako překážku a se svojí šikovnou ženou se dali ihned do tréninku.
Museli jsme trénovat oblékání obojků, jelikož vidět OBOJEK+VODÍTKO znamenalo pro celou smečku obrovské vzrušení a chaos. Již při trénování celé situace došlo k rapidnímu zlepšení.
Loki dostal poprvé zátěžový batůžek, který slouží k rychlejšímu odstranění nahromaděné fyzické i psychické energie a moc se mu to líbilo.
Nádherná spolupráce ze strany všech tří psů svědčí opět o tom, že každé chování psa se může změnit, a že na změnu není nikdy pozdě, v žádném věku.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video