Lucky a Fergie - jack russel teriér, 2,5 roku a 10,5 let

Mezi Luckym a Fergie je velký věkový rozdíl. Zatímco již 10,5-letá psí “babička” Fergie má (a vždycky měla) ráda svůj klid a pohodu, 2,5-letý divoch Lucky je jejím pravým opakem - živý, temperamentní pes.
Být delší dobu v klidu mu nic neříká, a tak se s ním jeho pánečci hodně nasmějí a pobaví. Koneckonců na jeho cirkusové kousky se můžete podívat zde: https://dananavratilova.cz/lucky-a-fergie/.
Ale Lucky se pořádně nenaučil jak se chovat jako gentleman “k dámě”, a tak se občas s Fergie popraly u jídla. To už je ale pryč, protože na terapii se se svojí paničkou naučil správnému “psímu stolování.”
A že to šlo rychle a krásně.
Z Luckyho, který zprvu vypadal, že se nenechá jen tak odbýt a když něco chce, tak si to taky prosadí, se při správném vedení stal okamžitě poddajný a spolupracující pejsek. Byl překvapený, ale novou roli a vedení přijal ihned bez výhrad.
I Fergie nový proces a styl výchovu pozorovala z pohodlí gauče s povděkem.
Asi byla ráda, že už konečně Luckymu někdo vysvětluje správné chování a nemusí to tak dělat ona. Ustupující a tím pádem ne příliš šťastná v roli psa, který vychovává toho mladšího...
A tak vše vzala do svých rukou panička. Učila se, velmi pozorně naslouchala a praktikovala ihned vše nové do reality. Výsledky byly okamžité.
Vše je proces a neustálý denodenní trénink. Je to o malých, avšak pravidelných krůčcích. Zvlášť když je to pro člověka (paničku) nové.
Lucky už je nyní klidnější a to určitě dělá moc dobře i Fergince.
Příště nás ještě čeká správné chování na vodítku a reakce na pejsky venku, takže se s Luckym ještě určitě potkáme.