Lucky a Fergie - jack russel teriér, 2,5 roku a 10,5 let

Mezi Luckym a Fergie je velký věkový rozdíl. Zatímco již 10,5-letá psí “babička” Fergie má (a vždycky měla) ráda svůj klid a pohodu, 2,5-letý divoch Lucky je jejím pravým opakem - živý, temperamentní pes.
Být delší dobu v klidu mu nic neříká, a tak se s ním jeho pánečci hodně nasmějí a pobaví. Koneckonců na jeho cirkusové kousky se můžete podívat zde: https://dananavratilova.cz/lucky-a-fergie/.
Ale Lucky se pořádně nenaučil jak se chovat jako gentleman “k dámě”, a tak se občas s Fergie popraly u jídla. To už je ale pryč, protože na terapii se se svojí paničkou naučil správnému “psímu stolování.”
A že to šlo rychle a krásně.
Z Luckyho, který zprvu vypadal, že se nenechá jen tak odbýt a když něco chce, tak si to taky prosadí, se při správném vedení stal okamžitě poddajný a spolupracující pejsek. Byl překvapený, ale novou roli a vedení přijal ihned bez výhrad.
I Fergie nový proces a styl výchovu pozorovala z pohodlí gauče s povděkem.
Asi byla ráda, že už konečně Luckymu někdo vysvětluje správné chování a nemusí to tak dělat ona. Ustupující a tím pádem ne příliš šťastná v roli psa, který vychovává toho mladšího...
A tak vše vzala do svých rukou panička. Učila se, velmi pozorně naslouchala a praktikovala ihned vše nové do reality. Výsledky byly okamžité.
Vše je proces a neustálý denodenní trénink. Je to o malých, avšak pravidelných krůčcích. Zvlášť když je to pro člověka (paničku) nové.
Lucky už je nyní klidnější a to určitě dělá moc dobře i Fergince.
Příště nás ještě čeká správné chování na vodítku a reakce na pejsky venku, takže se s Luckym ještě určitě potkáme.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video