Eda a Pepa - čivavy, 5 let a 2 roky

Edík a Pepík jsou dva čivaví chlapečci, kteří se navzájem moc milují. Edík (světlý) je starší a byl se svojí paničkou pár let sám, než do jejich života vstoupil páníček a další psí parťák Pepík (tmavý).
Eda se mezitím sžil se svojí rolí “velkého” hlídače a rozmazlovaného pejska natolik, že byl neustále ve střehu - na zvonek, na ostatní psy a lidi, na to, aby se panička s páníčkem k sobě moc netulili...to potom hned začne štěkat a vynucovat si pozornost...
Na terapii se Edíkovi páníčci učili přebrat kontrolu nad svojí domácností a také se naučili, jak dávat Edovi “práci” za odměnu.
Edík nadšeně spolupracoval a klidný, submisivní Pepík se přirozeně a velmi rád přidal.
Edík se své funkce ochrany a vůdce smečky však nechce jen tak lehce vzdát, takže to nemají jeho páníčci úplně jednoduché, ale při trvalém a pravidelném tréninku určitě dosáhnou kýženého výsledku.
Pozorujete u svého pejska podobné chování jako má Eda z příběhu? DOMA MOC NESPÍ (jakoby na půl oka), OKAMŽITĚ VYSTŘELÍ KE DVEŘÍM, KDYŽ NĚKDO ZAZVONÍ, VENKU ŠTĚKÁ A VYJÍŽDÍ NA CIZÍ PSY A LIDI, KDYŽ SE PSOVI NEVĚNUJETE, DOŽADUJE SE ŠKRÁBÁNÍM NA VÁS A VYŠTĚKÁVÁNÍM UPOUTAT VAŠI POZORNOST, atd.?