Eby a Ewen - whippeti, 6,5 roku a 3 měsíce

Úžasné páníčky má tato krasavice Eby. Ačkoliv start jejího života byl velice smutný, teď žije se svými milujícími páníčky a 3-měsíčním “bráškou” Ewanem.
Pod “růžovou peřinkou” jejího teprve téměř 7-letého života se však skrývá hned několik nočních můr...
Eby byla před 2,5 lety adoptovaná. Do té doby zažívala jen příkoří a nepochopení ze strany minulých majitelů, a to jenom proto, že ji nikdo nevychoval, nenaučil, jak žít!
U své maminky si pobyla možná pár dní, a pak už byla v izolaci...odstrčená..? To už se dnes popravdě nikdo nedoví, ale co víme je to, že celý svůj mladý život napadala své souputnice. Fenky. Nikdy kluky, psy...
...to se změnilo až s příchodem Ewana. Obrovská bázlivost venku, úzkost z osamění doma a z toho plynoucí frustrace vedly už k několika útokům této fenečky na svého mladšího “brášku.”
Na Eby bylo ihned po mém příchodu znát, že jí velmi chybí vedení, po kterém každý pes přirozeně touží.
Co se stane, když smícháte STRACH se ŠÉFOVSKOU POZICÍ?
ZAČNE TEROR PRO CELOU RODINU.
Páníčci od Eby a Ewana museli nejprve pochopit, že Eby potřebuje trénink a velmi citlivý, avšak důsledný přístup.
Momentálně je v aktivním tréninku na odstranění separační úzkosti, odložení, pracuje za jídlo a učí se, že venku nejsou “bubáci”, a že ani malý Ewan při ni nepředstavuje nebezpečí, i když je tak “divoký”.
Speciálně pro Eby jsme vytvořili venčící rituál, a trénink, který ji provede celou její noční můrou do života, ve kterém se dějí jen krásné sny.
Moc držím pěsti a jsem na příjmu Eby...máme před sebou dlouhou cestu, ale věřím, že jsme vykročili tou správnou packou.