Don - AST, 6 měsíců

* Hyperaktivita, předrážděnost

Doneček je zdravé a velmi energické štěňátko amerického stafordšírského teriéra.
Do mladé rodiny přišel pouhé 2 měsíce před porodem jeho paničky, a tak mu od malička dělá i společnost jeho malinká překrásná panička, která se však na rozdíl od něho vozí ještě poklidně v kočárku.
Na terapii pracovali jeho páníčci nejvíce sami na sobě, na tom, aby se naučili zvládat tak temperamentního pejska, a záleželo jim na tom, aby se hned na začátku naučili s ním správně pracovat a trénovat jej.
Trénovali poklidné vycházení z brány, motivaci na jídlo a schopnost Dona chvíli posedět a učit se.
Vzhledem k tomu, že má Don teprve půl roku jsme bloky cvičení rozdělili do několik sekvencí a cvičili krátce, ale zato intenzivně.
Jako pomocníci pracovali i moji psi Mia a Bruno.
DOPORUČUJI U KAŽDÉHO PEJSKA, KTERÝ SE UČÍ NĚCO NOVÉHO - cvičit/trénovat krátce (5 minut), ale častěji. Po 5-7 opakováních by jste na svém psovi měli vidět, že cviku rozumí a splnění sám nabízí. Pokud tomu tak není, vraťte se prosím na začátek a svému pejskovi znovu vysvětlete, co po něm chcete.
Dlouhým a neúměrným cvičením svého psa stresujete, pes může ztratit motivaci, může začít být netečný (až agresivní), plní cviky jako “robot” a dojde jen k tomu, že budete mít pocit selhání a váš pes se nic nenaučí.