Dina a Andy - kříženci, 14 let a 8 let

* Příchod nového psa do domova

ZACHRÁNĚNÝ
Loni mě moje dobrá kamarádka jednoho dne poprosila, zda bych s ní jela do psího útulku a zhodnotila jednoho pejska, který se jí zalíbil. Byl to Andík, kříženec maltézáčka/bišonka.
Andík byl za mřížemi útulku velmi reaktivní a zběsile štěkal na všechny kolemjdoucí. Vzali jsme si jej tedy ven, kde se trošku uklidnil, no a samozřejmě během pár minut bylo rozhodnuto. Kamarádka jej chtěla.
Rozhodla se, že pojede domů už na Vánoce, s čímž jsem radostně souhlasila.
A tak Andy 23.12.2019 navždy opustil brány městského útulku a jel domů.
Nevěděl však, že na něj doma čeká postarší a majetnická psí kamarádka Dina. O nově příchozím členovi smečky neměla ponětí ani ona, a tak byla z příchodu nového a energetického parťáka značně rozladěná.
Já jsem však věděla, co všechno se může stát anebo pokazit, pokud dva pejsky (a zvlášť ty, co spolu mají bydlet) správně neseznámíte, a tak jsem na to svoji kamarádku dobře připravila.
První 4 hodiny jsem byla s nimi a od začátku jsem setkání obou psů korigovala.
2x se Dina pokusila Andíka kousnout, aby mu dala najevo, že takového vetřelce doma nechce, že si vystačí sama. 2x se mi podařilo včas zasáhnout. Takže Dinuška pochopila, že situaci řídí někdo jiný a ona nemusí.
Trefně popsat, co vše jsme ten první den dělali by se mi do tohoto příspěvku nevešlo...podstatné je říct, že Andy s Dinou jsou kamarádi, nikdy se nepokousali, a teď...po roce, když hodnotíme situaci, je z Andíka skvělý pes!
Zcela se přizpůsobil energii nové rodiny a je to šťastný pejsek, který si užívá života. Života se svojí paničkou a psí parťačkou.
PS: video je natočeno po 7 dnech v novém domově.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video