Cindy a Juky - jezevčíci, 3 roky a 2 měsíce

* Agrese na štěně

Cindy si žila až do svých 3 let zcela poklidným, šťastným životem psa v kompletní, milující rodině. Jak už to tak většinou bývá (u psů, kteří jsou vychováváni bez pravidel a omezení) vyrostl z ní pejsek, který doma “velel”.
Někdo zazvonil??? Ó, tak to musím být u dveří první a štěkat. A hlídám taky zahradu, abyste věděli.
A najednou...
Poslední den v roce přišla do této milující rodiny malá, chlupatá 2-měsíční “kulička”, holčička Juky.
Cindy zpanikařila. Jejím úkolem přece bylo až do této chvíle hlídat dům, pánečky, svoje hračky atd. A navíc, takhle malé psí miminko ještě nikdy neviděla.
Malou Juky tedy nepřijala. Dokonce ji chtěla i kousnout, aby jí po psím dala najevo, že není vítána. Dostala po zadku a košík.
Takže...
...si Cindy spojila malé štěňátko s nepříjemným zážitkem a zvolila tedy taktiku vyhýbání se a naprosté ignorance.
Tato doba trvala naštěstí jen 3 dny, protože si mě její pánečci zavolali, abych jim pomohla. Měli strach, že by Cindy mohla malé Juky v nestřeženém okamžiku ublížit. Žili v napětí a nevěděli, jak obě holky spřátelit.
Terapie nebyla vůbec lehká, protože zatímco zpočátku vypadala Cindy jako pes, který celou domácnost řídí, tak později se její psychika sesypala jako domeček z karet. Musela jsem postupovat velmi velmi opatrně a byl to skutečně proces. Bylo to jako loupat cibuli...
Až v samotném závěru terapie došlo k velkému zlomu, a když jsem odcházela, obě holčičky již spaly. Neviděla jsem tedy to grandiózní finále, u kterého dost často tečou slzy. A to bylo to, že jakmile se obě fenečky prospaly, Cindy projevila nefalšovaný, radostný zájem o svoji novou psí parťačku.
Video pořízeno hodinu po terapii.
A máme tu další dva šťastné pejsky a jejich pánečky.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video