Bessie - kříženec, 9 týdnů

* Základní výchova

Teprve 9-týdenní rozkošná fenečka je plná života, chytrá a učenlivá.
Čtyřčlenné rodině, která sestává i ze dvou malých holčiček nebylo přesto těžké pomoci nastavit pravidla a soužití s takto energickým štěňátkem tak, aby se cítili všichni členové spokojeně a bezpečně.
Nejmladší dcerka už měla totiž z Bessie strach, protože ji fenečka chodila okusovat a tahat za kalhoty. Přiměřená obrana ze strany dospělých nebyla příliš účinná, a tak se malá holčička bála, kdykoliv mělo dojít ke kontaktu s pejskem.
Holčička tedy seděla v průběhu terapie v bezpečí na stole a sledovala, jak se maminka, tatínek i její starší sestra učí malou Bessie krmit, hrát si s ní, jak hru ukončit, jak ji v klidu připnout na vodítko a hlavně, co její rodiče dělají, když se k ní fenečka přiblíží.
Byla jsem šťastná, když jsem viděla, jak se tatínek skutečně snaží a učí se pracovat se svojí energií, jak má hned úspěch a je díky tomu hluboce spokojený.
Malá dcerka nadšeně volala, že si chce Bessie pohladit a starší dcerka mi řekla, že by chtěla dělat taky takovou práci jako já!
I maminka si pochvalovala, jak rychle se naučila se štěňátkem pracovat a spolupracovat.
Bude to ještě znamenat mnoho práce a tréninku, ale z Bessie určitě vyroste moc šikovná a poslušná psí holčička. Vše záleží na její rodině a jejich schopností střídat práci s odpočinkem a vést tímto způsobem i svého psa.
To je naprosto klíčové!