Bára - kokršpanělka, 3,5 roku

Barunka je 3,5- letá fenečka, která žije společně ve smečce ještě s 11-letou Roxinkou a nyní 3-měsíčním Dennym.
Vše bylo zalité sluncem, ale Baruška se začala najednou s Roxy prát, a to až do krve! Vzájemné šarvátky a bitky byly stále častější, a když začala vrčet i na malého Dennyho, bylo načase se na její potíže podívat více “do hloubky”.
Když jsem za ní přijela a podívala jsem se na ni, vše bylo jasné. Její oči povídaly za ni.
Fenka byla nešťastná a také velmi nesebejistá.
Uhýbala před slovním kontaktem a majitelé udávali i třes, vyhýbání se, nepřítomný pohled a cenění zubů...
Všichni tři pejsci mají nádherné venkovní kotce a tak jsem každému z nich udělali jejich “domeček” místem, kde se naučí pravidelně po procházce odpočívat a krmit se.
Všichni se naučili oční kontakt, který je v komunikaci se psem velmi důležitý a Barunka “pracovala” za odměny.
Nejen vzhledem k tomu, že celá smečka je a bude používaná a směřována pracovně (chodí do lesa na hon), se pánečci učili, jak ještě zvýšit motivaci ke společné spolupráci a nechat psy přemýšlet.
Velkým problémem byl i fakt, že psi měli neustále volné teritorium bez kontroly nad tím, co sami venku dělají, a to byl zřejmě ten hlavní kámen úrazu a častých rvaček mezi Roxy a Bárou.
Bára se tak více a více propadala do svého vnitřního světa a byla nešťastná. Nešťastná z toho, že neumí řešit situaci jinak, než vyhroceným konfliktem, který ji klid a mír ve smečce neposkytoval.
Fenka dostala na procházky i vodítko, jakožto pomoci v jejím vedení, které pánečci používali velmi zřídka.
Tím, že Barunka byla venku vedená na vodítku, se uvolnila a dokázala tak poprvé s mojí pomocí zvládnout procházku i společně s malým Dennym. Což by dříve nebylo možné.
Nyní je práce s mojí podporou na jejich pánečcích, aby svoji Barunku podpořili, vedli a vrátili ji tak zpět do šťastného psího života.